גביית צ'קים


גביית צ'קים
צ׳ק שחזר הוא יותר מדף נייר, זהו למעשה דומה לפסק דין, עם הצ׳ק שחזר ניתן לפתוח כנגד בעלי הצ׳ק בהליכים משפטיים ומנהליים ולדבוק בהם עד לגביית הכספים אשר היו אמורים להיות משולמים על ידו, בתוספת ריביות והוצאות משפטיות.

כל צ׳ק אשר הוגדר כחסר כיסוי או כל קוד בנקאי כזה או אחר ניתן לגבותו, מהירות הגבייה תלויה במצבו של מוסר הצ׳ק, אך בסופו של דבר אחרי ניסיון רב, אנו גאים לספר שאין צ׳ק שלא ניתן לגבותו, שאין חוב אבוד.

הליך גביית צ׳קים חוזרים

בתחילה אנו שולחים מכתב התראה מצידנו אשר חתום ע״י עו״ד, במכתב יצויין פרטיו של הצ׳ק שחזר, בלשון אזהרה, שבמידה ולא יסולק החוב, אנו נפעל כנגד החייב ונפעל בכלל הארכאות העומדות לפנינו.

לעיתים מיד לאחר קבלת מכתב זה, בעלי הצ׳ק החוזר יוצר קשר מיידית ומנסה לסלק את החוב תוך הבנה שבמידה והוא לא ישלם את חובו, החוב יגדל והסנקציות שיופעלו נגדו על ידינו יטרידו אותו ויגרמו לו נזק כלכלי גדול יותר מאשר הסכום של הצ׳ק, שמלכתחילה היה עליו לשלם.

במידה ובקשתינו לא נענית לאחר קבלת המכתב על ידי החייב, אנו נגיד תביעה כספית לבית המשפט, בהצגת הצ׳ק החוזר, תביעות אלו רוב הפעמים מתקבלות מיידית מכיוון שהצ׳ק הוא ראייה ממשית לאי תשלום שנדרש.

לאחר קבלת התביעה נפתחת לנו האפשרות לפתוח תיק הוצאה לפעול כנגד החייב, לאחר פתיחת תיק ההוצאה לפועל, מונפקת לנו ״אזהרה לחייב״ ביחד עם אישור מסירה.
ישנה חובה למסירה מלאה של אישור זה לחייב אשר נגדו נפתח התיק, אחרת לא נוכל לפעול נגדו כמעט בשום אמצעי למעט עיקולים זמניים כאלו ואחרים.

כעבור 30 ימים לאחר המסירה המלאה, ניתן להתחיל להפעיל עיקולים כנגד החייב, בין אם זה עיקולי צד ג׳ – בנקים, חברות אשראי, בתי השקעות או כל גוף שלישי אשר מחזיק כספים או נכסים בבעלות החייב, כולל עיקולי משכורת, ובין אם זה עיקולים של נכסים ממשיים, עיקולי מקרקעין או עיקולי מיטלטלין.

כעבור 45 ימים לאחר המסירה המלאה, ניתן לבקש ״צו מידע״ מלשכת ההוצאה לפועל ששם נבחר את האופציות העומדות לפנינו אשר יחשפו פרטים על החייב אותם נרצה לדעת, כגון צו מידע מביטוח לאומי, כך נדע מי המעסיק של החייב, או צו מידע ממנהל מקרקעי ישראל, כך נדע על נכסי המקרקעין של החייב בכדי להפעיל עיקולים נקודתית יותר.

אחרי ניסיון רב בגביית צ׳קים וחובות מאנשים או גופים, ניתן לומר שאת המשימות האלו כדאי להשאיר למומחים, אנו גובים חובות בהצלחה זמן רב, ולא מוותרים על אף צ׳ק, בין אם זה סכום קטן ביותר ובין אם סכומים גדולים מאוד.

צור קשר עכשיו! ותן לנו לעשות בשבילך את העבודה.