סגירת תיק הוצאה לפועל


סגירת תיק הוצאה לפועל:

הוצאה לפועל  פועלת לגביית חובות  על פי פסק דין  לגבי למי שחייב כסף ואינו יכול לשלם. כאשר אדם חייב כסף ולא יכול או לא רוצה לשלם, בית המשפט יכול על פי פסק דין להפעיל את החייב בהוצאה לפועל אשר תגרום לחייב לשלם בדרכים שונות.

לרשות ההוצאה לפועל עומדים כמה אפשרויות לגביית החוב:

  1. עיקולים: לפי פסק דין ובאישור בית המשפט, יכולים בהוצאה לפועל לעקל לחייב רכוש פרטי נייד ולא נייד כמו דירה וקרקע לדוגמה. הרכוש הפרטי יכול היות מרכב ועד רהיטים בבית, כלי חשמל וכו'. כמו כן יכולים בהוצאה לפועל גם לעקל נכסים שונים כמו חשבון בנק, חובות, מניות וכן גם נכסים  שנמצאים בידי צד שלישי.
  2. עיכוב יציאה מהארץ: במקרים בהם קיים חשש שהחייב יעזוב את הארץ ולא ישלם את חובו, אפשר להפעיל כנגדו צו יציאה מהארץ שיהיה תקף עד לתשלום החוב על פי פסק דין.
  3. מאסר: במקרים קיצוניים של אי תשלום החוב והתעלמות מהוצאה לפועל והחלטות בית משפט, יכול ראש ההוצאה לפועל להורות על מאסר בפועל על בעל החוב.

איך סוגרים תיק בהוצאה לפועל:

יש לציין כי האינטרס של ההוצאה לפועל הוא לסגור תיקים ולכן כדיי לסגור תיק יש לבצע כמה פעולות:

א: עורך דין:  סגירת תיק הוצאה לפועל נעשית ע"י עורך דין המתמחה בתחום, שיכול לייעץ ולנסות לסגור את התיק מטעמים שונים. לפעול הן למען הזוכים ובגביית החוב והן לחייב ולסגירת התיק. בנוסף יש להגיש בקשה באמצעות טפסים אשר מוכיחים שיש סיבה לסגירת התיק.

ג. באופן אוטומטי: סגירת תיק הוצאה לפועל יכולה להתבצע גם באופן אוטומטי, כאשר החייב משלם את החוב או כאשר מסתיים ביצוע פסק הדין.

גביית צ'קים חוזרים:

גם גביית צ'קים חוזרים עושים דרך עורך דין והסיבה המרכזית של צ'ק שחוזר, זה היעדר כיסוי מספיק בבנק או שימוש בצ'קים של צד שלישי.  נסו להימנע מלקיחת צ'קים, אבל אם כבר לקחתם, הנה כמה טיפים:

  1. לקבל צ'קים אישיים. ( שיהיה לכם כתובת והפרטים של האדם)
  2. החתמה על כתב ערבות או כתב חוב של מוסר הצ'ק.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *